Beylikdüzü Otelleri

İş dünyasının yeni krizi : “Toplantıyı nerede yapacağız?!”

İş dünyasının bir parçasıysanız toplantılar sizin de kaçınılmazınızdır şüphesiz. Mailler, telefonlar, konferans görüşmeler hatta son zamanların en yaygın iletişim tiplerinden görüntülü konuşmalar yetmeyebiliyor. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin yüz yüze görüşmeden olmayan işler çıkabiliyor. Hal böyle olunca bunlara bir de toplantılar ekleniyor. Kendinizi hiç “Çalışmaktan çok toplantı yapıyorum sanırım?” diye düşünürken yakaladığınız olmadı mı? Hele ki İstanbul’da yaşıyor ya da çalışıyorsanız toplantılar bazen sadece zaman kaybı olabiliyor. 1 saatlik toplantı için 2 saat yol katetmeniz gerekebiliyor. Dahası ofisler her zaman herkese uygun olmayabiliyor. Şehirleşmenin etkisiyle daire ve ofis hacimleri küçülmeye başladı. Küçücük ofislerde onlarca kişi dip dibe çalışıyor. Bu ofislerin çoğunda ayrı bir toplantı odası bulunmuyor. Biraz daha şanslı olanlar için ise toplantı odası her zaman müsait olmuyor; herkesin toplantısı kendisi için en acil olandır, öyle değil mi? Bazen de bir şehrin iki ucunda yer alan taraflardan kimse kimsenin ofisine gitmek istemiyor ve ortada buluşmaya karer veriliyor. Eskiden yukarıdaki durumlarda bir restoranda ya da cafede buluşup bir yemek veya bir kahve eşliğinde bu toplantıları gerçekleştirmek mümkün oluyordu. Bu durum iki taraf için de daha samimi ve arkadaşvari bir ortam yaratırken resmiyeti elden bırakmak istemeyenleri sıkıntıya sokabiliyordu. Nitekim, yine özellikle İstanbul için konuşursak, restoran ve cafelerde toplantı yapmak da pek mümkün olamıyor artık ne yazık ki. Önceleri sadece haftasonu ve iş çıkışından sonraki saatler kalabalık olan İstanbul mekanları, artık günün her saati kalabalık ve gürültülü oluyor. Haliyle sosyal ortamlarda toplantı gerçekleştirme imkanları da oldukça kısıtılanmış oluyor.

Firmalar toplantı için neden otelleri tercih eder?

İş dünyasının “Toplantıyı nerede yapacağız?” krizine çözümler düşünülmeye, etkili ve verimli çözümler de ortaya çıkmaya başladı. Sadece toplantılar için odaları saatlik kiralayan firmalar türedi örneğin. Bu firmalar her ne kadar toplantı için ne gerekiyorsa düşünmüş olsalar da genelde sabit firmalarca uzun süreli kiralandıkları için günübirlik ya da saatlik çalışmalar yapmak için randevu alabilmek zor oluyor. Böyle zor durumlar için daha efektif bir çözüm var : Oteller.

Otelde toplantı yapmanın avantajları nelerdir?

Oteller, oda, otel, etkinlik salonları ve sahneler açısından en zengin yerler olmalarının avnatajını iş dünyasına kısa süreli ya da uzun süreli çözümler sağlayarak kullanmaya başladı. Firma olarak toplantılarınızı, toplantıya katılacak kişi sayısı, toplantı esnasında kullanılacak ekipmanlar ve toplantının ne kadar süreceği gibi gereksinimleri göz önünde bulundurarak otellerin bu salonlarından uygun olanı kiralayabiliyorsunuz. Toplantıyı otelde gerçekleştirmenin;

    Sadece size ait bir alanda toplanabiliyor olmak
  • Misafirlerinizi kendi toplantı salonunuzda ağırlıyor gibi hazırlık yapabilmek
  • Gürültü ve kalabalık gibi rahatsız edici, dikkat dağıtıcı etkilerden uzak olmak
  • Size lazım olan süre kadar kullanabiliyor olmak
  • Başka firmalar tarafından uzun süreli el koyma gibi randevu riski yaratan etkenlerin olmaması
  • Size ve misafirlerinize toplantı süresine göre değişmekte olan çay, kahve, yemek, tatlı vb ikramların oteller tarafından karşılanıyor olması
  • Neredeyse her semtte otel bulunması açısından trafikte harcanacak zamanın iş sürecine geri kazandırılması
  • gibi avantajları bulunmaktadır.
En çok neden Beylikdüzü Otelleri tercih ediliyor?

İstanbul’un gelişen ve gelişimini hızla sürdüren ilçesi Beylikdüzü, uzun süredir ofis projelerine ağırlık vermiş durumdaydı. Beylikdüzü ofislerinin sayısı arttıkça, bahsettiğimiz bu dar alanlar ve yoğun tempo sebepleriyle otel sayıları da doğru orantılı olarak artıyor. Beylikdüzü otelleri firmaların sayıca çok olduğu bu bölgede çok rağbet görüyor. Beylikdüzü otelleri, sadece çevredeki ofisler nedeniyle değil; aynı zamanda buradaki firmalarda uzun süreli projelerde yer almak için çeşitli şehir ve ülkelerden gelen kişilerin de, havaalanına olan yakınlığı ile tercih sebebi olmaktadır. Dönemsel projelerde çalışmak, günübirlik toplantı, ziyaret ya da özel diğer işler için İstanbul’a gelen kesimin büyük kısmı Beylikdüzü otellerini konaklama için seçiyorlar. Sayılarının yeterince fazla olması nedeniyle fiyatları açısından da oldukça avantajlı olan Beylikdüzü otelleri, firmalardan ya da diğer amaçlarla otel ziyaretçilerine hem iş hem tatil yapma fırsatı sunuyor. Dilerseniz misafirlerinizle birlikte toplantı bitiminde otelin restoranında şık bir yemek yiyebilir, otelin barında ya da kafesinde bir şeyler içebilir hatta belki toplantı sonrası günün yorgunluğunu atmak için spa, sauna hizmetlerinden yararlanabilir, spor salonunda ya da kapalı havuzda vakit geçirerek stresinizi atabilirsiniz. Her yönüyle Beylikdüzü otelleri, iş dünyası için kıymetli bir hizmet kaynağıdır.